Jak pielęgnować meble tapicerowane?

Tapicerowane meble znajdują się najczęściej w salonie i są to zwykle takie meble, na których uwielbiamy przesiadywać. Oznacza to, że bardzo często możemy mieć problem z doczyszczeniem tapicerki, na której w tajemniczy sposób pojawiły się plamy po jedzeniu i napojach lub zabarwienia od ubrania. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby ułatwiające utrzymanie mebli tapicerowanych w czystości.

Meble tapicerowane – rodzaje

Wyróżniamy kilka rodzajów mebli tapicerowanych – skórzane, welurowe, z alcantary i z tkaniny. Czyszczenie i pielęgnacja mebli zależy właśnie od rodzaju tapicerki. Kupując środek czyszczący, należy kierować się informacją na opakowaniu, czy jest on przeznaczony do stosowania na tym rodzaju tapicerki, jaki mamy w domu.

Meble tapicerowane – czyszczenie

W drogeriach i sklepach z chemią gospodarczą można kupić specjalne środki do czyszczenia tapicerki z tkaniny lub skórzanej. Przed nałożeniem preparatu dokładnie odkurz mebel i postępuj zgodnie z instrukcją na etykiecie. Jeśli nie znasz producenta preparatu, wykonaj wcześniej test na mało widocznej części tapicerki, aby mieć pewność, że nie powstaną odbarwienia. Warto mieć taki środek zawsze w domu i stosować niezwłocznie po powstaniu plamy – im krócej znajduje się ona na tapicerce, tym łatwiej będzie ją usunąć.

Meble tapicerowane – pielęgnacja

Jeśli czujesz, że Twoje meble tapicerowane wymagają odświeżenia, możesz przywrócić im świeżość, używając wspomnianego środka czystości. Jeśli masz w domu kota, który lubi drapać tapicerkę, kup preparat w sprayu na bazie cytrusów (dostępny w sklepach zoologicznych) i spryskaj nim tapicerkę w miejscach szczególnie lubianych przez kota. Pamiętaj, że o ile plamy można z łatwością usunąć z tapicerki, o tyle rozdarcia są niemal niemożliwe do ukrycia i nawet najlepsze meble tapicerowane nie mają szans w starciu z kocimi pazurami. Nie zapominaj również o regularnym odkurzaniu tapicerki z sierści i kurzu.

Sklep internetowy z tanimi meblami tapicerowanymi

Jeśli Twoje meble tapicerowane nie nadają się już do użytku i nie pomoże im nawet czyszczenie ekstrakcyjne przeprowadzone przez fachową firmę sprzątającą, odwiedź nasz sklep internetowy i zamów nowe i tanie meble tapicerowane online. Szczegółowa oferta znajduje się na http://meblem1.pl/57-meble-tapicerowane.